a moje vize

nawrath_hlava

Kde jsem se učil 

2012 - 2020  Výcvik v procesově orientované práci; Institut procesově orientované práce 
2011 - 2011   Facilitace skupinových procesů; roční výcvik; Institut procesově orientované práce 
2002 - 2003  Metody komunitního rozvoje; Nadace Partnerství
2000 - 2002  Facilitace a konzultace v kontextu místního rozvoje; Partners fo Democratic Change Slovakia 
1999 - 2010   Péče o duši; sebezkušenostní semináře, Vladimír Dvořáček; 
1987 - 1992   Biochemie; Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity

Kdo mě inspiruje

Mou současnou největší vášní je psychologie Carla Gustava Junga, respektive procesově orientovaný přístup jednoho z jeho pokračovatelů Arnolda Mindella. Zejména jeho princip hluboké demokracie uplatňovaný ve formě tzv. worldworku. Inspiraci hledám také v řadě knih moudrého pečovatele o duši Thomase Moora a jeho učitele Jamese Hillmana.

Něco o mně a mých nejbližších

Narodil jsem se jako Střelec, 4.prosince osudného roku 1968 v Bruntále. Vyřádím se zejména s kytarou, klavírem nebo bubny. Ticho a energii hledám v knihách a lese. Jsem závislý na filmech Woodyho Allena a ulítávám, když spustí Nick Cave. Bydlím v Kuřimi se ženou Janou, syny Kryštofem a Matoušem a dcerou Agátou.

Pro koho pracuji

V současnosti pracuji zejména jako facilitátor pro velká města (Brno, Praha, Olomouc aj.), obce, neziskové organizace (Nadace PartnerstvíNadace Via), vzdělávací instituce (Edutica) ap.

Jako terapeut se věnuji jednotlivcům, párům i skupinám.

Rád píšu básně a úvahy na různá témata. Přečíst si je můžete zde, některé poslechnout na stanici Vltava.

Aby toho nebylo málo

Angažuji se také ve veřejném životě. Jako zastupitel mám zkušenosti ze Zastupitelstva města Brna (2002-2005) a Zastupitelstva města Kuřimi (2006-2010).

sasek

Moje vize

Procházíme obrovskou změnou na všech úrovních našeho života. Stávající politický a ekonomický systém naráží na limity své životaschopnosti. Od základů se mění celá naše kultura, systém vzdělávání, zdravotnictví a náš vztah k tomu nejbližšímu, co nás obklopuje a dává nám příležitost zde být – naší Zemi.

Dosah této změny si ještě neumíme představit. Bude zasahovat do toho, jak chápeme svůj život, svou profesi, svou rodinu i komunitu. Bude zasahovat do toho, čemu říkáme víra nebo světový názor. Tato změna skutečně otřese základy nás samotných.

Ve vší pokoře i odvaze chci být u toho. Chci být průvodcem těchto změn tak, jak nejlépe umím. Chci pomáhat nám všem tyto změny prožívat více vědoměji, protože to je možná to jediné, co máme skutečně ve svých rukou.

Své příjmení jsem časem začal chápat jako poslání. Vracet se ve facilitaci i terapii k tomu podstatnému – k cíli.
VRACET SE SMĚREM K CÍLI.

Na jedné straně je na mně abych cosi odhalil, cosi, co odhalit nepřísluší nikomu jinému, než právě mně, má-li moje existence nějaký smysl.

Paul Ricoeur

Přečtěte si na mém blogu

Duše pod tíhou slov

Jaký život žije naše společnost, když se jako součást běžného jazyka stále více objevují názvy diagnóz a terapeutických metod?

S P O L U B Y T Í – Podpůrná skupina pro náročné časy

Spolubytí – podpůrná skupina pro náročné časy. 8 setkání které posílí vaši odolnost a regeneraci. Čtvrtky od 12.9. do 19.12.